02/28/2023

21. ročník soutěže Sestra roku

21. ročník soutěže Sestra roku

Po odmlce způsobené epidemií covid-19 se po dvou letech vrací již tradiční soutěž Sestra roku, která je koncipována jako poděkování sestrám a dalším nelékařským zdravotnickým pracovníkům za jejich mimořádné nasazení při poskytování ošetřovatelské péče. Další, tentokrát již 21. ročník soutěže pořádají EEZY Events & Education, s.r.o a odborný časopis Zdravotnictví a medicína.

Záštitu nad touto prestižní událostí převzali Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97, Ministerstvo zdravotnictví ČR, Ministerstvo práce a soicálních věcí, Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Aliance pro telemedicínu a digitalizaci zdravotnictví a sociálních služeb, a také Česká asociace sester. Partnery večera jsou společnosti Penta Hospitals CZ, s.r.o. a Medical Uniforms Czech spol. s r.o. Odborným garantem soutěže je HARTMANN – RICO a.s. Galavečera se účastní také řada významných osobností z oblasti zdravotnictví a medicíny.

20.ročník soutěže Sestra roku 2020. Na snímku kategorie Sestra mého srdce – Veronika Petrášová a Roman Prymula

Celkem se kandidátky a kandidáti ucházejí o vítězství ve dvou kategoriích:

  1. V kategorii Sestra v přímé ošetřovatelské péči soutěží sestry vykonávající ošetřovatelskou praxi ve všech typech zdravotnických zařízení nemocniční a ambulantní sféry a ve všech formách domácí a sociální péče.
  2. V kategorii Sestra v managementu a vzdělávání soutěží sestry, jejichž přínos k rozvoji ošetřovatelské péče v ČR spočívá především v intenzivní vzdělávací, manažerské či vědecko-výzkumné činnosti.

V minulém ročníku zvítězila v kategorii Sestra v přímé ošetřovatelské péči Veronika Petrášová, dětská sestra z Oddělení neonatologie, Fakultní nemocnice Ostrava. „Základní lidské potřeby jsou biopsychosociální. My se teď velmi zaměřujeme na ty biologické, ale nezapomeňte na ty psychosociální. Všichni lidé, ať se narodí, nebo umírají, jsou dospělí, nebo staří, potřebují obejmout a pohladit. Potřebují vás jako rodinu, kterou žádná sestřička na světě nenahradí. Mysleme na to a dopřejme si to,“ řekla Petrášková po svém vítězství.

Redakce časopisu Zdravotnictví a medicína uděluje také mimořádnou cenu Čestné ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství. Držitele této ceny vybírá redakce ze všech došlých přihlášek s cílem vyzdvihnout celoživotní práci nominovaného, jež představuje významný kvalitativní přínos rozvoji oboru ošetřovatelství.

Ocenění Sestra mého srdce, pro které hlasuje široká veřejnost. Vítěze této kategorie lze vybírat z finalistů obou kategorií a sestry oceněné za celoživotní dílo v ošetřovatelství.

Nominovat svou kandidátku či kandidáta můžete do 6. 3. 2022 zde: https://objednavky.eezy.cz/soutez/sestraroku, kde také naleznete podrobnější informace. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční v pátek 29. 4. 2022 v Kině Lucerna v Praze.