Kukacka

Hlasování proběhlo v pořádku

Mgr. Miloš Kukačka, DiS.

 

náměstek nelékařských zdravotnických profesí a zástupce ředitele Zdravotnické záchranné služky Karlovarského kraje

Miloš Kukačka vystudoval vyšší odbornou školu v Plzni, obor diplomovaný zdravotnický záchranář a management ve zdravotnictví na Univerzitě Karlově. Pracoval na anesteziologickém a resuscitačním oddělení v nemocnici v Karlových Varech a následně jako záchranář na Zdravotnické záchranné službě Karlovarského kraje (ZZS KVK), další zkušenosti ve zdravotnictví a v sociální oblasti získal v USA a ve Velké Británii. Od 2013 pracuje na pozici náměstka nelékařských zdravotnických profesí na ZZS KVK, kde je od 2018 také zástupcem ředitele.

Intenzivně se věnuje profesnímu rozvoji nelékařských zdravotnických pracovníků s důrazem na kvalitu a bezpečnost poskytovaných služeb. Je jedním z autorů akreditačních standardů SAK pro zdravotnické záchranné služby. Za jeho působení v managementu se ZZS KVK stala první akreditovanou zdravotnickou záchrannou službou v ČR.

V rámci svého úseku má na starost nelékařské zdravotnické pracovníky třinácti výjezdových základen, činnost zdravotnického operačního střediska, pracoviště krizové připravenosti a vzdělávacího a výcvikového střediska. V oblasti managementu se specializuje na personální řízení a zavádění změn. Zaměřuje se na technologické i procesní inovace postupů přednemocniční neodkladné péče a podílí se na zpětném hodnocení jejich bezpečnosti a efektivity.

Magistr Kukačka má rád otevřené a přímé jednání. Kolegové si ho váží pro jeho objektivitu, důslednost a spolehlivost. Řešení situací je v jeho podání vždy manažersky velmi dobře zvládnuté, s potřebnou mírou profesionality a zohledněním všech relevantních okolností.

Miloš je členem Komory záchranářů a instruktorem ALS (Advanced Life Support) kurzů Evropské resuscitační rady. V současné době studuje program Master of Healthcare Administration na Advance institutu v Praze. Má dva syny, rád cestuje a jezdí na motorce.

Na své práci má rád tvůrčí svobodu a možnost podílet se na směřování ZZS Karlovarského kraje a rozvoji jejích zaměstnanců.